ברק כהן משרד עו"ד

איך לחתום על הסכם שכירות ולצאת מזה בשלום

הסכם שכירות עם מפתחות ובית קטן עם עט

קניתם דירה להשקעה – תתחדשו ! 

רגע לפני שאתם משכירים אותה לצד שלישי כלשהו, קבלו כמה טיפים וכללי אצבע שיעזרו לכם לעבור את התהליך בשלום. 

ראשית אבהיר שהסכמי שכירות כפופים כיום להגדרות בחוק השכירות והשאילה, שקובע סדרה של חובות וזכויות החלות על הצדדים להסכם השכירות. תוכלו לקרוא על הנושא בהרחבה כאן וכאן או להשאיר פרטים ואכין עבורכם הסכם שכירות מותאם. 

החשש הגדול ביותר של משכירי דירות, הוא להסתבך עם שוכר שלא משלם, שוכר שהורס את המושכר או שוכר שמייצר בעיות עם השכנים והסביבה. החוק בישראל קובע סדרה של חובות וזכויות, ואין אפשרות לפנות שוכר באופן עצמאי אלא אך ורק באמצעות קבלת צו מתאים מבית המשפט. 

על מנת להימנע מהליך משפטי, ולעבור את תקופת השכירות בשלום, תמיד, אבל תמיד תסמכו על התחושות שלכם ואם משהו לא מסתדר לכם פשוט תחפשו שוכר אחר. 

מספר דוגמאות לנורות אזהרה שצריכות להידלק לכם במו"מ עם השוכר : 

  1. מזומן : אם השוכר מתעקש על תשלום במזומן, ייתכן שיש בעיה מסוימת. המגמה בישראל בשנים האחרונות היא להגביל את השימוש במזומן. אדם שיכול לשלם רק במזומן, ייתכן ויש לו בעיה עם חשבון הבנק. 
  2. שיקים : אם ביקשתם שיקים עם שכר הדירה קדימה, והשוכר מסרב לתת שיקים, יש כאן בעיה אמיתית. ייתכן והשוכר לא עובד עם שיקים, אבל אם אין בעיה בבנק אז גם לא צריכה להיות בעיה להזמין ולקבל שיקים. 
  3. עֲרֵבִים : אם ביקשתם עֲרֵבִים להסכם, והשוכר מסרב להביא עֲרֵבִים – עלולה להתגלות בעיה בהמשך. ערב להסכם משמש כשכבת הגנה חשובה עבורכם, ולרוב אדם לא ירצה לסבך את חברו שחתם על ערבות עבורו. לכן קיימת חשיבות גדולה לקיומו של ערב להסכם, והימנעות מהבאת ערב, מדליקה נורת אזהרה. 
  4. ערבות בנקאית : אם ביקשתם ערבות בנקאית להסכם, והשוכר מתקשה להמציא ערבות שכזו, גם כאן עלולה להתגלות בעיה בעתיד. מנגד, לא כל שוכר (גם אם אין לא בעיה) יכול להעמיד את הערבות הבנקאית, לכן ניתן לבקש בטוחות אחרות. 
  5. זהות השוכר : חשוב לברר מי הוא השוכר, האם הוא מתגורר לבד או מדובר על יותר מאדם אחד שיעבור לגור בדירה. במקרה שמדובר על יותר מאדם אחד, חשוב להחתים את כל מי שמתגורר בדירה על הסכם השכירות. מומלץ גם להגביל את האפשרות להכניס שוכרים עתידיים ללא אישור וחתימה על הסכם שכירות. 
  6. בדיקה כלכלית : ניתן לבצע שלוש בדיקות קלות, מהירות ובחינם לבדיקת השוכר: 
  7. תיקי הוצאה לפועל : ניתן לבדוק אם פתוחים כנגדו תיקי הוצאה לפועל באתר של רשות האכיפה והגבייה " בדיקה במרשם חייבים מוגבלים " בקישור כאן
  8. פשיטת רגל : ניתן לבדוק אם השוכר נמצא בהליך פשיטת רגל באתר של משרד המשפטים בקישור כאן
  9. חשבון בנק : ניתן אם חשבון הבנק של השוכר מוגבל בקלות ובמהירות באתר של בנק ישראל בקישור כאן

מומלץ כמובן לבצע את כל התהליך עם עורך דין שעוסק בתחום, ויכול לערוך לכם הסכם שכירות מותאם לחוק, עם כל שכבות ההגנה הנדרשות. מוזמנים ליצור קשר, להשאיר פרטים ואשמח לעמוד לשירותכם.

אני כאן. עבורכם !

לסוגיה המשפטית שלכם מגיעה התייחסות רצינית.
תתקשרו או תשאירו פרטים.
ניפגש, נכיר ואבחן את הפרטים לעומק.
תקבלו ממני הערכת מצב הוגנת ועניינית.
נדבר על סיכוי – סיכון בצורה הכי מדויקת והכי שקופה שאפשר.

לסוגיה המשפטית שלכם מגיעה התייחסות רצינית.
תתקשרו או תשאירו פרטים.
ניפגש, נכיר ואבחן את הפרטים לעומק.
תקבלו ממני הערכת מצב הוגנת ועניינית.
נדבר על סיכוי – סיכון בצורה הכי מדויקת והכי שקופה שאפשר.

מאמרים אחרונים

זוג מבוגר מקבל טיפים מיועצת פיננסית לניהול ירושה.

על צוואות, עתיד המשפחה וניהול עתידי נכון

על מנת להבטיח את עתיד המשפחה, מניעת סכסוכים עתידיים, אי הבנות ועימותים מיותרים, מומלץ לכתוב צוואה. את הצוואה נכתוב בעודנו בדעה צלולה ובעלי יכולת להביע רצון חופשי.
בטרם כתיבת הצוואה, כתבתי מספר טיפים לעריכה נכונה ובהירה של הצוואה.

למעבר לפוסט »
מסמך צוואה וצוואה על גבי עט המספק טיפים לניהול ירושה.

טיפים לניהול ירושה

כאשר אדם הולך לעולמו, רכושו נשאר לקרוביו. בין אם באמצעות צוואה ובין אם באמצעות דיני הירושה, העזבון יועבר לקרוביו. 
ירושה מגיעה עם המון אחריות, ומצריכה גמישות מחשבתית, נדיבות, מחשבה על האחר (שהוא למעשה בן משפחה שלכם) וצורך לאזן בצורה הוגנת בין כל הצדדים המעורבים. 

למעבר לפוסט »
שני אנשי עסקים המעורבים בגישור משפחתי לוחצים ידיים מול רקע.

טיפים ויתרונות לגישור

היתרונות של הליך הגישור הנם יתרונות רבים וכאמור לעיל, בבסיס ההחלטה להתחיל הליך גישור נעוץ הרצון החופשי להיכנס לתהליך. כנסו לקרוא טיפים להליך גישור מדויק ונכון

למעבר לפוסט »