ברק כהן משרד עו"ד

עשה ואל תעשה מול וועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי

קבוצת רופאים יושבת ליד שולחן ישיבות מול ועד רפואי של חברת ביטוח.

עשה ואל תעשה מול וועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי

אז מה זו וועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי ? 

מה הדרך הנכונה להתמודד עם הוועדה הרפואית של המובד לביטוח לאומי, ואיך להתנהג בוועדה ?

כאשר אדם נפגע בתאונה, או סובל ממגבלה מסוימת ומבקש שיכירו בנכות שלו, הוא יידרש לעמוד בפני וועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי. וועדה רפואית היא גוף המורכב מפקיד המוסד לביטוח לאומי, שיישב ביחד עם רופא בתחום הפגיעה הרלוונטי. פקיד המוסד לביטוח לאומי ישאל את הנפגע מספר שאלות הקשורות לפגיעה. בהמשך הרופא עשוי לשאול מספר שאלות נוספות, ולבצע בדיקה רפואית לנפגע. 

עם תום הוועדה, הרופא יקבע את אחוזי הנכות ולאחר מספר ימים תוצאות הבדיקה יישלחו לביתו של הנפגע. אם אינכם מרוצים מהחלטת הוועדה הרפואית, תמיד ניתן לערער על החלטת הוועדה לוועדת ערר. 

איך להגיע מוכנים לוועדה רפואית

  1. הכנה יסודית : הכנה טובה היא שם המשחק. תכינו את התיק שלכם בצורה יסודית, מסודרת וכך גם תגישו את התיק לוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי. תסמנו את הדברים החשובים, תציגו את הבדיקות הרלוונטיות, את תוצאות הבדיקות ותוודאו שיש לכם אסמכתא ותיעוד מקיף לכל דבר. 
  2. היו פעילים באיסוף החומר : אל תניחו דבר ליד המקרה. אם נפגעתם בתחום מסוים, כדאי להשקיע בחוות דעת מתאימה, שיכולה לחזק את הטענה שלכם ולמקד את רופאי הוועדה בממצאים שלכם. 
  3. היו ברורים ותמציתיים : תלמדו את התיק שלכם בעל פה. וועדות רפואיות הן גוף מקצועי עמוס בעבודה, והזמן של רופאי הוועדות הרפואיות לדון בתיק שלכם קצוב וקצר. לכן תמקדו את הטענות שלכם, תציגו את המגבלות והפגיעות בקצרה ותפנו את הרופאים לממצאים. 
  4. שמרו על קור רוח : וועדה רפואית היא אירוע מרגש ואף עשוי להיות מלחיץ במקרים מסוימים. מרבית האנשים אינם רגילים לעמוד בפני וועדה רפואית ולטעון את הטענות שלהם. אתם יכולים לכתוב את הטענות שלכם מראש, להקריא מהדף וכמובן שאפשר לשתף את הוועדה הרפואית בהתרגשות שלכם. זה טבעי, ולעיתים אף מסייע להסיר חסמים ולקדם את הטיפול בתיק.  
  5. שיחה טבעית בגובה העיניים : תשתפו את הוועדה הרפואית בפגיעות שלכם, בהשלכות הפגיעות על חיי היום יום שלכם, על העבודה שלכם ומה השתנה בחייכם. תדברו בצורה פשוטה, אל תגזימו בתיאורים אבל גם אל תזניחו את תיאור הפגיעות. 
  6. תדגישו את הטיפולים שלכם : תדגישו בפני הוועדה הרפואית את המאמצים הרפואיים שעשיתם, את הטיפולים שעברתם ואת הטיפולים שאתם עתידים לעבור. חשוב שהמידע יוצג בפני הוועדה באופן ברור. 
  7. תמיכה מול הוועדה הרפואית : בהתאם לחוק אתם רשאים להביא אתכם עוד אדם לוועדה. זה יכול להיות בן משפחה, חבר או אדם שאתם סומכים עליו. אם הבאתם אתכם מישהו לוועדה, תתדרכו אותו מראש, תעשו איתו תיאום ציפיות ביחס למה שאתם מבקשים ממנו ותעזרו בו לתמיכה. 
  8. היו מודעים לזכויות שלכם : חשוב להכיר את הזכויות שלכם מול המוסד לביטוח לאומי, להבין את התקנות ואת שיטת חישוב הנכות, ואת אופן חישוב הקצבה. הכרת הזכויות חשובה, ותסייע לכם בדרך לממש את הזכויות שלכם. שמרו על עקביות בהצהרות : תוודאו שיש התאמה בין הדברים שאתם אומרים, לבין התיעוד הרפואי. עקביות בתיאור הפגיעה, הסימפטומים, המגבלות והאתגרים בפניכם יעזרו לכם לבנות אמינות ולחזק את המקרה.  
  9. היו מוכנים לכל הפתעה :  אתם סוחבים אתכם את הפגיעה יום יום, וסובלים ממנה באופן עקבי. לא תמיד רופאי הוועדה הרפואית יראו אתכם עין בעין את הפגיעה, את ההשלכות שלה והמשמעות שלה עבורכם. תכינו את עצמכם לתרחישי שאלות, אתגרים והפתעות מצד הוועדה הרפואית. אם נשאלתם שאלות, תענו בבטחון ובכנות ותציגו את המקרה שלכם בצורה נכונה ומדויקת. 

כמובן שכל מקרה לגופו, ותמיד מומלץ להתייעץ ולשכור ליווי מעורך דין שעוסק במיצוי זכויות מול המוסד לביטוח לאומי. עורך דין יכול לסייע לכם, למקד עבורכם את התיק ולשחרר את הלחץ הטבעי הכרוך בהליך. 

עורך דין שעוסק במיצוי זכויות ידריך אתכם, ייתן להם עצות טובות ויוביל את הדרך מול המוסד לביטוח לאומי. עורך דין גם מוסמך להופיע אתכם ביחד לוועדה, לייצג אתכם ולטעון עבורכם את כל הטענות. עורך דין גם יכול להגיש עבורכם ערר לוועדת ערר במידת הצורך, ובכך לסייע לכם במיצוי הזכויות. 

אני עוסק בליווי נפגעי תאונות עבודה, ונכות כללית מול המוסד לביטוח לאומי משנת 2006. 

לייעוץ אישי ומדויק אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם בהקדם. 

אני כאן. עבורכם !

לסוגיה המשפטית שלכם מגיעה התייחסות רצינית.
תתקשרו או תשאירו פרטים.
ניפגש, נכיר ואבחן את הפרטים לעומק.
תקבלו ממני הערכת מצב הוגנת ועניינית.
נדבר על סיכוי – סיכון בצורה הכי מדויקת והכי שקופה שאפשר.

לסוגיה המשפטית שלכם מגיעה התייחסות רצינית.
תתקשרו או תשאירו פרטים.
ניפגש, נכיר ואבחן את הפרטים לעומק.
תקבלו ממני הערכת מצב הוגנת ועניינית.
נדבר על סיכוי – סיכון בצורה הכי מדויקת והכי שקופה שאפשר.

מאמרים אחרונים

זוג מבוגר מקבל טיפים מיועצת פיננסית לניהול ירושה.

על צוואות, עתיד המשפחה וניהול עתידי נכון

על מנת להבטיח את עתיד המשפחה, מניעת סכסוכים עתידיים, אי הבנות ועימותים מיותרים, מומלץ לכתוב צוואה. את הצוואה נכתוב בעודנו בדעה צלולה ובעלי יכולת להביע רצון חופשי.
בטרם כתיבת הצוואה, כתבתי מספר טיפים לעריכה נכונה ובהירה של הצוואה.

למעבר לפוסט »
מסמך צוואה וצוואה על גבי עט המספק טיפים לניהול ירושה.

טיפים לניהול ירושה

כאשר אדם הולך לעולמו, רכושו נשאר לקרוביו. בין אם באמצעות צוואה ובין אם באמצעות דיני הירושה, העזבון יועבר לקרוביו. 
ירושה מגיעה עם המון אחריות, ומצריכה גמישות מחשבתית, נדיבות, מחשבה על האחר (שהוא למעשה בן משפחה שלכם) וצורך לאזן בצורה הוגנת בין כל הצדדים המעורבים. 

למעבר לפוסט »
שני אנשי עסקים המעורבים בגישור משפחתי לוחצים ידיים מול רקע.

טיפים ויתרונות לגישור

היתרונות של הליך הגישור הנם יתרונות רבים וכאמור לעיל, בבסיס ההחלטה להתחיל הליך גישור נעוץ הרצון החופשי להיכנס לתהליך. כנסו לקרוא טיפים להליך גישור מדויק ונכון

למעבר לפוסט »