ברק כהן משרד עו"ד

טיפים ויתרונות לגישור

שני אנשי עסקים המעורבים בגישור משפחתי לוחצים ידיים מול רקע.

היתרונות של הליך הגישור הנם יתרונות רבים וכאמור לעיל, בבסיס ההחלטה להתחיל הליך גישור נעוץ הרצון החופשי להיכנס לתהליך. כאשר צד לא מעוניין להיכנס להליך גישור, לא ניתן להכריח אותו לעשות זאת. 

 • הליך הגישור מהיר, ובמספר קטן יחסית של פגישות ניתן להגיע לפתרון יעיל וטוב לצדדים. החלופה לכך היא ניהול הליך משפטי, שעלול לקחת שנים, לעלות ביוקר ואינכם יכולים לשלוט על התוצאה הסופית.

 • הליך הגישור חסוי וכל מה שנאמר במסגרת ההליך נותר חסוי ולא ניתן לעשות בו שימוש. כך גם לא ניתן לזמן את המגשר לעדות על דברים שנאמרו לו, ובכך ניתן להבטיח חיסיון מוחלט להליך ובטחון לדבר בצורה חופשית ולהצליח להגיע להסדר.

 • הליך הגישור מקנה שליטה לכל צד. ככול שמתקדמים בהליך, כך ניתן לראות פתרונות מוצגים, וניתן לעצב אותם ולהתאים אותם לרצון הצדדים. בצורה הזו, ככול שמתקדמים, ניתן לתקשר, לחדד נקודות מסוימות ולהציב בסוף פתרון יעיל וטוב.

 • הליך הגישור פותח דלת לעתיד. ישנם סכסוכים בתחום המשפחה, שבתום הסכסוך תשאר משפחה. ישנם סכסוכים עסקיים, שבסוף ההליך הצדדים ירצו להמשיך ולעבוד ביחד. ישיבה משותפת בהליך גישור, לרוב תאפשר את המשך היחסים ותפתח דלת לעתיד.

 • הליך הגישור זול משמעותית מהליכי ליטיגציה. אני עוסק גם בליטיגציה על בסיס קבוע, ומנהל תיקים בבתי המשפט ויודע בדיוק מה המחיר (האישי והכספי) שהליכי ליטיגציה גובים מהצדדים. לכן כמגשר, אני תמיד ממליץ לצדדים להיכנס להליך גישור, שמייעל את ההליך ומאפשר לצדדים להגיע לפתרון טוב עבורם.

 • אם החלטת ללכת לגישור, זכור מספר כללים וטיפים בהליך :
  • תהיה מוכן להגיע לפשרות ולשקול פתרונות שונים. לא תמיד הפתרון שחשבת הוא הפתרון היחיד ; לא תמיד הפתרון שחשבת עליו הוא הפתרון הנכון. לפעמים הפתרון מופיע בצורה אחרת וממקום אחר. 
  • תגיע עם ראש פתוח לרעיונות חדשים ושונים. מגשר מנוסה יגיע לרוב עם הצעות חדשות, יראה את הסכסוך בעיניים ניטרליות ויכול להציע ולהציג פתרונות שונים ויצירתיים. 
  • תכבד את הצד שכנגד ואת המגשר. כמו שכתבתי למעלה, ההליך הוא הליך רצוני ומבחירה. אם בישיבת גישור הצדדים יתחילו להעליב ולפגוע האחד בשני, סביר שמהר מאד התיק יחזור לבית המשפט. תרבות דיבור, תרבות דיון והצגה טובה של הדברים תסייע יותר מכל ניסיון " לעקוץ"  " להעליב " או "  לפגוע " באחד הצדדים. 
  • תהיה סבלני. מניסיון, הליך הגישור מהיר ויעיל, בטח לעומת החלופה של ליטיגציה וניהול תיק בבית המשפט. לא תמיד מצליחים לסגור הכל בפגישה אחת, לפעמים צד צריך עוד קצת זמן לחשוב. לכן סבלנות חשובה בתהליך, ותאפשר במרבית המקרים להשלים ולסיים את הגישור בצורה מוצלחת. 

אם גם אתם רוצים להתחיל הליך גישור, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם בהקדם. 

אני כאן. עבורכם !

לסוגיה המשפטית שלכם מגיעה התייחסות רצינית.
תתקשרו או תשאירו פרטים.
ניפגש, נכיר ואבחן את הפרטים לעומק.
תקבלו ממני הערכת מצב הוגנת ועניינית.
נדבר על סיכוי – סיכון בצורה הכי מדויקת והכי שקופה שאפשר.

לסוגיה המשפטית שלכם מגיעה התייחסות רצינית.
תתקשרו או תשאירו פרטים.
ניפגש, נכיר ואבחן את הפרטים לעומק.
תקבלו ממני הערכת מצב הוגנת ועניינית.
נדבר על סיכוי – סיכון בצורה הכי מדויקת והכי שקופה שאפשר.

מאמרים אחרונים

זוג מבוגר מקבל טיפים מיועצת פיננסית לניהול ירושה.

על צוואות, עתיד המשפחה וניהול עתידי נכון

על מנת להבטיח את עתיד המשפחה, מניעת סכסוכים עתידיים, אי הבנות ועימותים מיותרים, מומלץ לכתוב צוואה. את הצוואה נכתוב בעודנו בדעה צלולה ובעלי יכולת להביע רצון חופשי.
בטרם כתיבת הצוואה, כתבתי מספר טיפים לעריכה נכונה ובהירה של הצוואה.

למעבר לפוסט »
מסמך צוואה וצוואה על גבי עט המספק טיפים לניהול ירושה.

טיפים לניהול ירושה

כאשר אדם הולך לעולמו, רכושו נשאר לקרוביו. בין אם באמצעות צוואה ובין אם באמצעות דיני הירושה, העזבון יועבר לקרוביו. 
ירושה מגיעה עם המון אחריות, ומצריכה גמישות מחשבתית, נדיבות, מחשבה על האחר (שהוא למעשה בן משפחה שלכם) וצורך לאזן בצורה הוגנת בין כל הצדדים המעורבים. 

למעבר לפוסט »