ברק כהן משרד עו"ד

על צוואות, עתיד המשפחה וניהול עתידי נכון

זוג מבוגר מקבל טיפים מיועצת פיננסית לניהול ירושה.

על מנת להבטיח את עתיד המשפחה, מניעת סכסוכים עתידיים, אי הבנות ועימותים מיותרים, מומלץ לכתוב צוואה. את הצוואה נכתוב בעודנו בדעה צלולה ובעלי יכולת להביע רצון חופשי. 

בטרם כתיבת הצוואה, כתבתי מספר טיפים לעריכה נכונה ובהירה של הצוואה. 

כתיבת צוואה טובה ומדויקת, תאפשר את חלוקת העזבון בצורה טובה והוגנת, תבטיח את קיום הרצון שלך ותבטיח ניהול עתידי נכון של הנכסים. 

כתבו צוואה ברורה ומקיפה

צוואה צריכה להיות ברורה ובהירה, וחשוב שהרצון שלך יתועד בצורה מדויקת. תגידו לעורך הדין שמטפל עבורכם בצוואה מה אתם רוצים, מה התוכניות שלכם לגבי העזבון וכיצד אתם רוצים שהוא יחולק. 

שתפו את בני המשפחה :

תקשורת עם המשפחה, והבעת הרצון שלכם בפניהם יסייעו רבות בהוצאת הרצון שלכם לפועל במסגרת הצוואה. תשתפו אותם בתוכניות שלכם, תנמקו את ההחלטות ואת הבחירות שלכם ותתייחסו לחששות שלהם. תקשורת זה יכולה לצמצם את אי ההבנות להמשך ותמנע הפתעות שעלולות לגרום למחלוקות. 

חלוקה הוגנת ושוויונית:

תדאגו לחלוקה הוגנת ושוויונית ככול הניתן של הנכסים. חלוקה לא שוויונית עלולה בהמשך לגרום לסכסוכים, מחלוקות ואף לנתק משפחתי. אם החלוקה לא שוויונית, נמקו את הסיבה לכך. אם יש דרך אחרת לאזן, תבצעו אותה. חלוקה הוגנת, תצמצם קונפליקטים עתידיים ותסייע בהוצאת הרצון שלכם אל הפועל. 

תעדכנו את הצוואה במידת הצורך:

החיים דינמיים ומשתנים. הרצון שלך לפני עשור, עשוי להשתנות עם הזמן. כך למשל אם התחתנתם, התגרשתם, נולדו לכם ילדים וכיו"ב. תבדקו את הצוואה, תראו שהיא עדכנית עבורכם ומתאימה להתפתחות הטבעית שלכם. במידת הצורך תעדכנו את הצוואה ותוודאו שהיא משקפת ותואמת את הרצונות שלכם.  

תתעדו את הנכסים :

מעבר לפירוט הנדרש בצוואה, תכינו תיק נכסים מסודר שיקל על היורשים ויסייע להם בהוצאת הרצון שלכם בצוואה אל הפועל. הכנת תיק משפטי מסודר ומפורט תסייע במניעת אי הבנות, תפזר את העמימות ותפחית את הסיכוי לסכסוכים. 

ייעוץ משפטי מקצועי:

אל תכתבו צוואה לבד. תפנו לעורך דין שעוסק בתחום הצוואות, תתייעצו ותקבלו את כל המידע הדרוש. צוואה היא עניין רציני, רב משמעות ובעל השלכות רבות. חשוב לבצע תכנון נכון ומדויק על מנת להימנע ממחלוקות מיותרות וסכסוכים. עורך דין מנוסה בתחום הצוואות, יידע להדריך ולהנחות אתכם בצורה מדויקת בכל הנדרש לכתיבת צוואה נכונה ומדויקת. 

לשאלות נוספות והבהרות, מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור אליכם בהקדם.

אני כאן. עבורכם !

לסוגיה המשפטית שלכם מגיעה התייחסות רצינית.
תתקשרו או תשאירו פרטים.
ניפגש, נכיר ואבחן את הפרטים לעומק.
תקבלו ממני הערכת מצב הוגנת ועניינית.
נדבר על סיכוי – סיכון בצורה הכי מדויקת והכי שקופה שאפשר.

לסוגיה המשפטית שלכם מגיעה התייחסות רצינית.
תתקשרו או תשאירו פרטים.
ניפגש, נכיר ואבחן את הפרטים לעומק.
תקבלו ממני הערכת מצב הוגנת ועניינית.
נדבר על סיכוי – סיכון בצורה הכי מדויקת והכי שקופה שאפשר.

מאמרים אחרונים

מסמך צוואה וצוואה על גבי עט המספק טיפים לניהול ירושה.

טיפים לניהול ירושה

כאשר אדם הולך לעולמו, רכושו נשאר לקרוביו. בין אם באמצעות צוואה ובין אם באמצעות דיני הירושה, העזבון יועבר לקרוביו. 
ירושה מגיעה עם המון אחריות, ומצריכה גמישות מחשבתית, נדיבות, מחשבה על האחר (שהוא למעשה בן משפחה שלכם) וצורך לאזן בצורה הוגנת בין כל הצדדים המעורבים. 

למעבר לפוסט »
שני אנשי עסקים המעורבים בגישור משפחתי לוחצים ידיים מול רקע.

טיפים ויתרונות לגישור

היתרונות של הליך הגישור הנם יתרונות רבים וכאמור לעיל, בבסיס ההחלטה להתחיל הליך גישור נעוץ הרצון החופשי להיכנס לתהליך. כנסו לקרוא טיפים להליך גישור מדויק ונכון

למעבר לפוסט »