ברק כהן משרד עו"ד

גישור משפחה

זוג המשתמש בגישור כדי לפתור בעיות משפחתיות בישיבה על כיסא עם לוח כתיבה לפניהם.

בין אם סכסוך גירושים, ובין אם סכסוך פנים משפחתי אחר, גישור במשפחה הוא ההליך הנכון לבחור בו.
הליך שיאפשר למשפחה שלכם להישאר משפחה גם ביום שאחרי. 

יש המאמינים שההליך המשפטי הוא הדרך לפתור סכסוכים בתוך המשפחה. אישית אני מאמין שההליך המשפטי הוא הבחירה הפחות טובה. 

נכון, לעיתים נדירות אין ברירה ויש צורך להגיע להליך משפטי. אולם, במרבית המקרים הסכסוך ניתן לפתרון בדרך חכמה, מדויקת ומותאמת אישית לצורך שלכם. 

אז קחו עצה חינם מאדם שמנהל מאבקים משפטיים רבים למחייתו : רגע לפני שיוצאים למאבק משפטי חסר פשרות ולעיתים חסר תוחלת, קחו לכם עוד זווית למחשבה. 

גישור או בית המשפט

הדינימיקה המשפחתית, בכל המשפחות, היא דינימיקה מורכבת ומלאת רגשות. בין אם סכסוך פנים משפחתי, בין אם הליכי גירושים, הליכי פרידה, סכסוך בעניין משמורת ילדים או כל סכסוך כלכלי אחר. 

הדרך המסורתית הייתה הגשת תביעות לבתי המשפט לענייני משפחה או בתי הדין הרבניים ומשם הדרך להתכתשות משפחתית סלולה ובטוחה. שנים של ויכוחים, דיונים על גבי דיונים ולאחר מספר שנים מגיעים לתוצאה משפטית. טובה או לא טובה, כל אחד ישפוט מזווית הראייה שלו. 

אבל כיום יש דרך יעילה יותר, מהירה יותר וחכמה יותר לנהל את הסכסוך המשפחתי. במקום להגיע לבתי המשפט, ולנהל הליך משפטי במשך שנים, ניתן במספר פגישות לסיים את הסכסוך. 

בסביבה בטוחה, פתוחה ודיסקרטית, תוכלו ליישב את הסכסוך שלכם בהליך גישור במשפחה בצורה יעילה ומדויקת. בהליך הגישור תוכלו לקחת חלק בעיצוב הפתרון, להציג את החששות שלכם, את הרצונות והצרכים שלכם ותוכלו להבין את הצד השני לסכסוך. 

על הבחירה והרצון החופשי

אחד ההיבטים המדהימים גישור במשפחה הוא כוח הבחירה. בניגוד להליך משפטי במסגרתו ייכפו עליך החלטות שונות, הליך הגישור נותן לך את הבחירה החופשית. 

הבחירה החופשית מתחילה מעצם ההסכמה להשתתף בהליך הגישור במשפחה. אם אחד הצדדים לא מסכים לגישור במשפחה, ההליך לא יתחיל. כך שמעצם הנוכחות של כל הצדדים בהליך הגישור, ניתן להתחיל ולבסס יחסי אמון, ולהתחיל את התהליך בדרך לפתרון. 

היעילות הכלכלית בגישור

לכל פעולה משפטית יש מחיר כלכלי ויש מחיר אישי. הגשת תביעות, מקל וחומר בתחום המשפחה כרוכה בעלויות משפטיות גבוהות. במקרים רבים לזוגות שנמצאים בהליך גירושים אין יותר מדי כסף, ובמקום להשקיע את הכסף בעצמם ובילדיהם, הם משקיעים את הכסף בהליך משפטי. 

הליך משפטי כרוך בשכר טרחת עורך דין לגירושים, הליך משפטי כרוך בהגעה לדיונים אינסופיים, הליך משפטי בחוסר וודאות אישית ומשפטית לאורך זמן. לדבר הזה יש מחיר גבוה. גם מחיר אישי שכל אחד משלם, וגם מחיר כלכלי שכל אחד משלם. תחסכו לעצמכם את הפגיעה האישית, ותחסכו לעצמכם כסף, המון כסף ! 

תשקיעו את הכסף שלכם בעתיד המשפחתי שלכם, בעתיד של הילדים שלכם ותחסכו לעצמכם ולילדים שלכם פגיעה כלכלית מתמשכת. 

גמישות ויעילות

גמישות היא שם המשחק. 

כל משפחה היא עולם בפני עצמו, ולכל משפחה יש את הפתרון הנכון ומתאים עבורה. פתרון גנרי ותבניתי לסכסוך אישי הוא לא פתרון. פתרון שמתאים למשפחת כהן, לא בהכרח מתאים למשפחת לוי. כל משפחה והפתרון שלה. 

בין אם הנושא הוא סכסוך משמורת, סכסוך מזונות, חלוקת נכסים או הסדרי ראייה – בהליך הגישור אאפשר לכם את הגמישות לייצר את הפתרון הנכון, התפור בדיוק למידות שלכם ולמשפחה שלכם. 

טובת הילדים

בכל סכסוך במשפחה, חייבת לעמוד לנגד עינינו טובת הילדים ! 

הילדים שלנו מושפעים מכל סכסוך משפחתי, מכל קונפליקט ומקל וחומר מכל הליך גירושים. אי הוודאות, התקופה הקשה, המתח המשפטי והמתח האישי משפיעים על הילדים ופוגעים בהם ופוגעים בנו. 

הליך הגישור מאפשר את הפחתת המתח ומאפשר להשמיע גם את קולם של הילדים ושמירה על הצרכים הרגשיים והפיזיים של הילדים. במסגרת בניית הסכם גישור, כל היסודות נלקחים בחשבון וכל ההסדרים מותאמים אישית לצרכי הילדים וחיזוקם. 

סודיות ודיסקרטיות

הליכי הגישור הנם הליכים סודיים וחסויים מטבעם. דברים שנאמרים במסגרת הגישור אינם ניתנים לציטוט, לא ניתן להעיד את המגשר על דברים שנאמרו לו. למעשה כל מה שנאמר בחדר הגישור נשאר בחדר הגישור וחסוי באופן מוחלט. 

בדרך זו תוכלו להבטיח את היכולת להתבטא חופשי, לשתף בדברים אישיים ולקדם את הפתרון למחלוקת בצורה טובה ופרודוקטיבית. 

שמירה על העתיד

בניגוד לסכסוך אזרחי, במסגרתו אין חשיבות גדולה ליחסים עתידיים, הרי שבמסגרת גישור משפחה תמיד חושבים על העתיד, על היחסים העתידיים ושמירת המסגרת המשפחתית. 

במסגרת גישור במשפחה, תמיד נחפש את הפתרון לעתיד, שיאפשר למשפחה להישאר משפחה, גם אם כל אחד פונה לדרכו. תמיד יש צורך במציאת פתרון למסגרת ההורית העתידית, אופן קבלת החלטות משותפות, בניית אמון מחדש. 

בנוסף נבנה סט של כלים וכללים לנווט במערכת היחסים העתידית כפי שתהיה לאחר תום הליך הגישור. פתרונות אלה יאפשרו לקיים סביבה חיובית ונכונה עבור ילדיכם והמשפחה. 

ועוד נקודה למחשבה

זכרו את הטוב. 

אל תאפשרו לסכסוך לקרוע את המשפחה. 

תזכרו את הילדים שלכם ותשימו את טובתם וטובתכם לנגד עיניכם. 

תזכרו את השנים המשותפות ואת הדברים היפים שעשיתם יחד, וגם אם מתקיים סכסוך אפשר לסיים אותו בצורה טובה ולא כואבת.

רגע לפני שיהיה מאוחר, תפתחו בהליך גישור מקצועי ונכון. 

אני יכול לסייע לכם לעבור את התהליך בשלום. 

מוזמנים להשאיר פרטים, ואחזור אליכם בהקדם.

אייקון אזניות

צרו קשר עם

עו"ד ברק כהן

אייקון בקנה מידה דיני בעיגול חום.

תחומי התמחות

אני כאן. עבורכם !

מאמרים אחרונים בנושא גישור עסקי ומשפחה

שני אנשי עסקים המעורבים בגישור משפחתי לוחצים ידיים מול רקע.

טיפים ויתרונות לגישור

היתרונות של הליך הגישור הנם יתרונות רבים וכאמור לעיל, בבסיס ההחלטה להתחיל הליך גישור נעוץ הרצון החופשי להיכנס לתהליך. כנסו לקרוא טיפים להליך גישור מדויק ונכון

למעבר לפוסט »