ברק כהן משרד עו"ד

חוזים

אישה חותמת חוזים ליד שולחן.

כל אחד מאתנו חתם על חוזה כלשהו במהלך ימי חייו. 

זה יכול להיות חוזה עם הבנק, חוזה שכירות, חוזה לרכישת נכס נדל"ן, חוזה לשכירת שירות עיצוב, הסכם גירושים, הסכם ממון או כל התקשרות אחרת. 

בבסיס העקרונות החוזיים, מרבית החוזים דומים זה לזה, ועוסקים בהתחייבויות הצדדים לחוזה וזכויות הצדדים לחוזה. 

השוני הוא כמובן בתוכן החוזה, מהות החוזה וסוג החוזה. 

החשיבות והמשמעות של חוזים : 

לחוזים משמעות אישית, עסקית, מסחרית וכמובן משפטית אדירה. חוזים מקנים יתרונות רבים, תוחמים את תחומי האחריות בין הצדדים, מגדירים את ההתחייבות של הצדדים, את הזכויות של הצדדים, ומאפשרים הבנה הדדית ותיאום ציפיות בין הצדדים לחוזה.

חוזים מקנים וודאות והגנה המשפטית לכל הצדדים לחוזה. כאשר החוזה כתוב, והדברים ברורים אף אחד לא יכול לומר לאחר מכן " לא ידעתי " (כמובן שאפשר להגיד הכל, אבל מרגע שהדברים כתובים קשה לטעון ההיפך). 

העדיפות היא כמובן לנהל מו"מ מדויק על החוזה, ולחתום על החוזה. לאחר מכן לקיים את החוזה ככתבו וכלשונו, להניח אותו במגירה ולא להידרש לו. במידת הצורך ניתן כמובן, בהסכמה, לערוך שינויים בחוזה. 

חוזים נותנים לנו וודאות ושקט, ומסייעים לנו במניעת אי הבנות. במרבית המקרים כבר בשלב המו"מ לחתימה על החוזה, יעלו מרבית השאלות וכבר כאן נוכל ללמוד על התנהגות הצד השני. נוכל ללמוד על הרצונות, אופן החשיבה ודרכי הפעולה. באופן הזה, נוכל להתאים את החוזה לצורך של הצדדים ובכך נוכל להימנע מטעויות, בלבול ואי הבנות. חידוד הנקודות, הוודאות והבהירות במסגרת המו"מ לכריתת החוזה, ימנעו מאתנו המון תקלות בהמשך.

כפועל יוצא מהמו"מ לכריתת החוזה, ולאחריו החתימה על החוזה, ההיכרות בין הצדדים תתחדד. כך גם האמון צפוי להתגבר (שאחרת לא היינו חותמים על חוזה) ונוכל לצאת לדרך המשותפת על בסיס החוזה שחתמנו. קיומו של החוזה, הידיעה על מסגרת הכללים החוזית תגביר את שיתוף הפעולה ותוכל לקדם את הנושא לשמו התקשרתם בחוזה.

חוזים הם ראיה משמעותית לכל דבר ועניין : 

חשיבות נוספת לחוזים, היא העובדה שהם מהווים ראיה קריטית ומכרעת בכל מקרה של סכסוך משפטי סביב החוזה שנחתם. בכל מקרה בו חלילה החוזה יופר (והחיים מלמדים שזה קורה) אנחנו נדרש להסכם וישר נבדוק מה היו ההסכמות בין הצדדים. לפיכך החוזה מהווה מסמך חשוב, ממנו ניתן ללמוד על כוונות הצדדים והסיכומים אליהם הגיעו הצדדים במסגרת החוזה. כך למשל מה היו תחומי האחריות, מה היו מועדי תשלום, איזו עבודה הייתה אמורה להיות מסופקת או איזה סחורה הייתה אמורה להיות להינתן. 

איפה אני יכול לסייע לכם : 

ככלל, מומלץ להתייעץ עם עורך דין לפני חתימה על חוזה, ולהעביר את הטיפול בחוזה לידי עורך דין שעוסק בתחום, מבין את התחום, מבין אתכם ויכול לסייע לכם להשיג את התוצאה הרצויה עבורכם. 

כפי שכתבתי למעלה, העקרונות החוזיים דומים – אולם המהות, התוכן ותנאי החוזה משתנים מחוזה לחוזה, ואין חוזה אחד דומה למשנהו. כתבתי המון חוזים, ולכל חוזה יש את הייחודיות שלו ואת הערך המוסף הפרטני שלו עבור הלקוח. 

בין אם מדובר על חוזה לרכישת דירה, חוזה לשכירת דירה, חוזה עבודה, חוזה עסקי, חוזה למתן שירותים, הסכם ממון או הסכם גירושים וכיו"ב – בדיוק כאן אני יכול לעזור לכם, להכין עבורכם את החוזה ולהתאים אותו בדיוק לצורך הנכון והמדויק עבורכם. 

מוזמנים להשאיר פרטים, אני אחזור אליכם בהקדם. 

 

אייקון אזניות

צרו קשר עם

עו"ד ברק כהן

אייקון בקנה מידה דיני בעיגול חום.

תחומי התמחות

אני כאן. עבורכם !

מאמרים אחרונים בנושא משפט אזרחי