ברק כהן משרד עו"ד

דיני עבודה

שני אנשים דנים בדיני עבודה ליד שולחן.

דיני העבודה בישראל מאד מדויקים וקשיחים, ומסדירים סט שלם של זכויות וחובות במסגרת יחסי עובד מעביד. החקיקה מאד מדויקת, ובמרבית המקרים לא מאפשרת לסטות מההגדרות גם במקרים של הסכמה בין הצדדים. 

הודעה על תנאי עבודה

כך למשל כאשר מעסיקים עובד, חובה לתת לו הודעה על תנאי העסקה במסגרתה מפורטות כל הגדרות התפקיד, הזכויות והחובות של העובד. מעסיקים רבים לא יודעים על החובה הזו, ומתחילים להעסיק את העובד בלעדיה והדבר יוצר בעיות בהמשך הדרך, ואף עלול לגרור קנס כספי נוכח ההפרה. 

תשלומי חובה לעובד

מעבר לכך, חלה חובה על תשלום שכר מינימום לעובד, וגם אם העובד מסכים לעבוד תמורת סכום נמוך מכך, ההסכמה בטלה והמעסיק יישא בתוצאות בהמשך. כך גם לעניין תשלומי פנסיה חובה, תשלום לפיצויים, תשלום חופש ומחלה, תשלום דמי הבראה לאחר שנת העסקה ועוד. 

חובה לדייק מאד במסגרת התשלומים, לנהל מעקב צמוד ומדויק בכל הקשור לתשלומים וחופשות לעובד. 

שימוע לפני פיטורים לעובד :

כך גם אם החלטת מנגד לפטר עובד – לא ניתן לפטרו כלאחר יד. חלה החובה להזמין את העובד לשימוע בצורה מסודרת ובכתב. חלה החובה להקשיב לטענותיו בלב פתוח ונפש חפצה ולנהל פרוטוקול מסודר. רק לאחר מכן ניתן לשקול את טענותיו של העובד, לשקול אותן, להחליט ולהשיב בכתב. מדובר על הליך רציני, משפטי למחצה בעל השלכות מרחיקות לכת. התעלמות מהליך השימוע ואי ביצועו או אי ביצועו בצורה תקינה, עלולה לגרור קנס כספי בהמשך. 

תביעות עובדים

טיפלתי ואני מטפל בתביעות רבות בתחום דיני העבודה, וכמעט תמיד אני נתקל במעסיקים שמופתעים מהתביעה שהוגשה כנגדם. במרבית המקרים המעסיקים מאמינים שהם עושים הכל כנדרש, אולם מגלים בסוף הדרך אי דיוקים וטעויות שעלולות לעלות ביוקר. 

מן הצד השני, במקרים רבים אני נתקל בתביעות מנופחות באופן מלאכותי. לכן גם אם קיבלתם תביעה מעובד, לא להתרגש, לא להילחץ אך כמובן לא להתעלם. 

ראשית מומלץ לרשום את תאריך הקבלה של התביעה לידיכם, ובאופן מיידי לפנות לעורך דין מנוסה בתחום. 

כאן בדיוק אני יכול לסייע לכם. 

ניהול תיק בבית הדין לעבודה

מאחורי ניסיון רב בניהול הליכים בבית הדין לעבודה. אני יודע בדיוק מה לחפש, איך לנתח את התיק ומה צריך לעשות. ישנם מקרים רבים בהם הצלחתי לסיים את התיק עוד לפני שהוא הגיע לדיון וזאת באמצעות הצגה מדויקת של טענות המעסיק. 

ישנם מקרים אחרים בהם במסגרת הדיון בית הדין השתכנע בצדקת הטענות, צמצם את המחלוקות למינימום והתיק נסגר בהסדר טוב ונכון. 

ישנם כמובן מקרים אחרים בהם התיק לא נסגר, ומתקדם לכדי הוכחות ואז צריך לנהל את התיק, לנהל חקירה נגדית אפקטיבית ולהציג את הטענות שלנו בצורה הטובה ביותר. 

סיכום

בין אם בפשרה ובין אם במאבק משפטי ארוך, תצטרכו בצמוד אליכם עורך דין מנוסה שייתן לכם מענה מדויק ויעיל. אני אטפל עבורכם ובשמכם בתיק ואתם תוכלו להמשיך ולהתרכז בניהול העסק שלכם בצורה הטובה ביותר כמו שאתם יודעים. 

מוזמנים להשאיר פרטים, ואחזור אליכם בהקדם.

אייקון אזניות

צרו קשר עם

עו"ד ברק כהן

אייקון בקנה מידה דיני בעיגול חום.

תחומי התמחות

אני כאן. עבורכם !

מאמרים אחרונים בנושא משפט אזרחי