ברק כהן משרד עו"ד

הקמת חברה

מטיילים בחוף.

אחת הדרכים היעילות והטובות לניהול עסקים היא באמצעות הקמת חברה בע"מ.

כמובן שלא כל עסק חייב להיות חברה בע"מ, וברוב המקרים השיקול אם להקים חברה בע"מ או לא הוא שיקול חשבונאי שינבע משיקולי מס וניהול עסקי. כאשר רואה החשבון יבדוק את הנתונים, וימליץ על הקמת חברה בע"מ כדאי מאד לעשות זאת. 

יתרונות בהקמת חברה בע"מ

מעבר לשיקול החשבונאי, קיים כמובן השיקול המשפטי של הקמת חברה בע"מ כיישות משפטית נפרדת, שהעסק ינוהל במסגרתה. חברה בע"מ הופכת להיות יישות משפטית עצמאית, המקבלת מספר זיהוי (ח.פ.) חד ערכי בדיוק כמו תעודת זהות אצל אנשים פרטיים. 

עם הקמתה, החברה רשאית לייצר התקשרויות שונות, להעסיק עובדים, לקבל ולשלם כספים, ללוות כספים (וכמובן להחזיר…) ולפעול בצורה חופשית לחלוטין במסגרת החוק. 

החברה אף מהווה יישות משפטית נפרדת, כך שלא ניתן לתבוע את בעלי המניות של החברה באופן אישי (בכפוף לכללי הרמת המסך). 

ליוויתי הקמת חברות רבות, בין אם חברות יחיד או חברות בין שותפים. כל חברה והסיפור שלה. כאן אני יכול לסייע לכם וללוות את ההליך בצורה מהירה ויעילה. 

איך מקימים חברה בע"מ

אם התוכנית היא להקים חברת יחיד (בעל מניות אחד) אז ניתן להקים את החברה בתוך כמה שעות ולעיתים קצת מעבר לכך. ההליך כיום הוא יחסית פשוט ומצריך פנייה לרשם החברות עם טופס מתאים, והעברת 3 שמות אפשריים לחברה ופרטים נוספים בהתאם לדרישות רשם החברות. 

אכתוב בהגינות כי כיום ניתן אף להקים חברה לבד. אולם, מניסיון, מרבית בעלי העסקים מעדיפים לעשות זאת עם עורך דין העוסק בתחום ולחסוך את ההתעסקות הנלווית, ושלל המסמכים הנלווים להקמת חברה. 

הכנת הסכמי שותפות :

אם התוכנית היא להקים חברה בין שותפים, הרי שכאן נדרש גם לייצר סט מתאים של הסכמים, והעברת טפסים מתאימים לרשם החברות וזאת במסגרת הקמת החברה.

חשוב מאד שההסכם בין השותפים ייכתב בצורה נכונה, בניסיון לדייק את ההתקשרות ולחזות הליכים עתידיים אפשריים.

באופן הזה ניתן יהיה לנהל את העסק בצורה המיטבית, חלוקת האחריות והתפקידים תהיה ברורה.

גם אם חלילה יחליטו השותפים להיפרד, הרי שמראש נגדיר גם מנגנון היפרדות ובכך נוכל (במרבית המקרים) למנוע סכסוכים משפטיים מיותרים. 

איך אני יכול לעזור לכם

הקמה וניהול של עסק זה עניין למקצוענים. 

על מנת שהעסק יצליח יש צורך בשורה של פעולות עסקיות שצריך לבצע. אחת מהן היא לוודא שעומד לצדכם עו"ד מנוסה בתחום שילווה, ייעץ ויגן עליכם באופן קבוע. 

מוזמנים להשאיר פרטים נוספים, ואצור אתכם קשר בהקדם. 

אייקון אזניות

צרו קשר עם

עו"ד ברק כהן

אייקון בקנה מידה דיני בעיגול חום.

תחומי התמחות

אני כאן. עבורכם !

מאמרים אחרונים בנושא משפט אזרחי