ברק כהן משרד עו"ד

מיצוי זכויות והבטחת צדק

איש עסקים עם פטיש וספרים המגן על זכויותיו.

דיני הנזיקין בישראל מהווים ענף גדול ומשמעותי של המשפט האזרחי בישראל. דיני הנזיקין מהווים את הבסיס להגנה על זכויות פרט, סעדים משפטים שונים ומיצוי זכויות עקב פגיעה או תאונה כלשהי. אני עוסק בתחום הנזיקין משנת 2006 וטיפלתי בנפגעים רבים, בתחומים רבים. בין אם נפגעי תאונת דרכים, תאונות עבודה, רשלנות, תאונות ברחוב ועוד. 

דיני נזיקין והשבת המצב לקדמותו

עולם הנזיקין בנוי במטרה לנסות ולהשיב את המצב לקדמותו, עד כמה שניתן. זאת באמצעות סעדים שונים אותם נקבל מהגורם המזיק. בין אם בהסדר טרום תביעה, ובין אם במסגרת הליך משפטי. 

עוולות הנזיקין מקיפים שלל אירועים ומקרים שיכולים להיכנס להגדרה. בין אם מדובר על תאונות שונות, רשלנות בתחומים שונים כגון רשלנות רפואית, רשלנות מקצועית ועוד. העוולות יכולות להיות גם עוולות מכוונות כגון תקיפה, לשון הרע ופגיעה. העוולות יכולות להיות אישיות ויכולות להיות סביבתיות. 

כמובן שכל מקרה והמאפיינים הספציפיים הייחודיים לו, והמענה המשפטי המותאם לאותו מקרה. 

נזיקין ושאלת האחריות המשפטית

על מנת להוכיח אחריות, יש להוכיח קשר סיבתי בין הנזק לבין המזיק. 

סיבה ותוצאה. 

על הניזוק במרבית המקרים להוכיח את האחריות של המזיק, וזאת נעשה באמצעות ראיות שיתמכו בטענה. בין אם מדובר על עדים, צילומים, התכתבות, מסמכים שונים ועוד. על מנת לבסס את האחרית קיימת חשיבות גדולה לתיעוד ושמירת מסמכים שיסייעו לנו בהמשך. 

נזיקין ושאלת הנזק

כאשר נצליח לבסס אחריות של המזיק, תבחן שאלת הפיצוי אותו זכאי הניזוק לקבל. הפסיקה בישראל מכירה בשלל תחומי ברי פיצוי, וביניהם אבדן שכר ישיר ועקיף, נזקי רכוש, הוצאות שונות, כאב וסבל, הוצאות רפואיות שלא מוכרות על ידי קופ"ח, עזרת צד שלישי ועוד. הרשימה לא סגורה וכל מקרה נבחן לגופו בהתאם לנסיבות. 

התיישנות תביעות בישראל

מרבית התביעות בישראל מתיישנות לאחר 7 שנים. 

במקרה של קטינים 7 שנים מגיל 18. 

אולם ישנן תביעות אחרות כמו למשל תביעות ביטוח שמתיישנות לאחר שלוש שנים. 

לכן זה חיוני לטפל בכל מקרה בזמן אמת, ולא לדחות את הטיפול למועדים מאוחרים. טיפול בתביעה בזמן אמת, מסייע בהשגת ראיות, מסייע במיצוי זכויות והופך את הטיפול בתביעה ליעיל ונכון יותר. כך ניתן להגן על הזכויות שלך באופן מקצועי, נכון ומדויק. 

איך אני יכול לעזור לכם: 

ניווט במורכבות עולם הנזיקין, עשויה להיות מורכבת ומאתגרת, ומומלץ לפנות לעורך דין שחי ונושם את התחום עם ניסיון רב. כך ניתן לבנות תיק חזק, לאסוף ראיות מתאימות ולבצע את כל ההכנות הנדרשות לטובת ביסוסו של התיק ומיצוי הזכויות שלך. 

עורך דין מנוסה בנזיקין ייתן הכוונה, ישים דגש על כל הנושאים החשובים, וידריך ויוביל אתכם לכל אורך ההליך המשפטי. 

כך נצליח למצות את הזכויות שלך בצורה המקסימלית והטובה ביותר. 

אני עוסק בתביעות נזיקין משנת 2006. אני יכול לטפל וללוות את התיק שלכם בצורה הטובה והמקצועית ביותר. ברור לי שאם הגעת למצב בו נפגעת בתאונה, אתה נמצא בסיטואציה לא פשוטה ואתה צריך את העזרה הנדרשת. 

איתי תקבל את העזרה המשפטית, אבל גם את העזרה האישית הנלווית, התמיכה, ההכוונה והאוזן הקשבת. תשאיר פרטים, אני אחזור אליך בהקדם, אטפל במיצוי הזכויות שלך ואסייע לך לעבור את התקופה הקשה. ביחד.

אייקון אזניות

צרו קשר עם

עו"ד ברק כהן

אייקון בקנה מידה דיני בעיגול חום.

תחומי התמחות

אני כאן. עבורכם !

מאמרים אחרונים בנושא נזיקין וביטוח