ברק כהן משרד עו"ד

תאונות דרכים

רכב מועלה על גרר, נגרם נזק ודורש חילוץ זכויות משפטיות.

תאונות הדרכים גובות יותר ויותר קרבנות ונפגעים מדי שנה. הפגיעות יכולות לגרום לפציעות פיזיות, טראומה נפשית, ולפגיעה כלכלית בקרבנות ובבני המשפחה. 

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים:

החוק בארץ מחייב עריכת ביטוח חובה לרכב כתנאי לנסיעה ברכב. דרישת הביטוח החובה ברכב, הנה אחת הדרישות החכמות והמוצדקות ביותר .

כך, במקרה של תאונה, חלילה, לא נדרש לעסוק בשאלת האחריות לתאונה. 

נדרש רק לעסוק בשאלת גובה הנזק לנפגע בתאונת דרכים. 

לאבחנה זו משמעות דרמטית בנוגע להליכי הפיצוי ומיצוי הזכויות. בעוד שבמקרה של תביעה נזיקית אנחנו נדרשים לעסוק גם בשאלת האחריות, ורק לאחר מכן בשאלת הנזק. הרי שבמקרה של תאונות דרכים, נדרש כאמור לעסוק רק בשאלת הנזק. 

אמנם שיטות החישוב שונות, והפיצוי נמוך יותר במקרה של תאונות דרכים, אולם בכך שאין צורך לעסוק בשאלת האחריות נחסך זמן רב והפיצוי עצמו יתקבל, לרוב, בצורה יעילה יותר. זאת במובחן מתביעה נזיקית, שגם עלולה להידחות אם לא תוכח שאלת האחריות. 

בארץ קיימת מערכת חוקים, פסיקה וכללים שתכליתה לדאוג לפיצוי הולם לנפגעי תאונות דרכים. הפיצוי הנו על הפגיעה, על ההפסדים ונזקים נלווים. גם במקרה של תאונות דרכים נדרש כמובן להוכיח את הנזק בצורה מדויקת, ולכן חשוב להקפיד על שמירת ראיות, מסמכים רפואיים, קבלות שונות ואסמכתאות נלוות במטרה להוכיח את הנזק ולקבל את הפיצוי ההולם. 

תאונת דרכים במסגרת העבודה

במידה ונפגעתם במסגרת העבודה, יש לתבוע גם את המוסד לביטוח להכרה בתאונה כתאונת עבודה. יש לכך יתרונות רבים, ובתביעות מול המוסד לביטוח לאומי תמיד ניתן לגשת בעתיד במקרה של החמרת מצב. 

תאונת דרכים ללא ביטוח :

במקרה בו חלילה נפגעתם בתאונה על ידי אדם שלא היה מבוטח בביטוח רכב חובה, המדינה דאגה לכיסוי גם במקרים כאלה. במקרה כזה יש לפנות לחברת קרנית. היא הגורם האחראי לפיצוי במקרה של היעדר ביטוח לרכב הפוגע. ההתנהלות תהיה מול חברת קרנית, שהיא גם תפצה את הנפגע, ותדאג לתבוע לאחר מכן את הגורם המזיק. 

המלצה חשובה היא כמובן שלא לנהוג או לנסוע ברכב ללא כיסוי ביטוחי מתאים. מעבר לכך שהדבר לא חוקי, הדבר גם מסוכן ובמקרה של פגיעה אנחנו עלולים למצוא את עצמנו ללא כיסוי ביטוחי ולהידרש להליכים מורכבים יותר לקבלת הפיצוי בגין תאונת הדרכים.

איך אני יכול לעזור לכם בקבלת פיצוי בגין תאונת דרכים

ההליך המשפטי למיצוי זכויות נפגעי תאונות דרכים הוא הליך מורכב ולא מומלץ להתמודד איתו לבד. ההליך מתחיל לרוב בפנייה לחברת הביטוח, פתיחת תיק ותחילתו של מו"מ. במקרים מסוימים ניתן לוותר על הפנייה לחברת הביטוח ולפנות ישירות לבית המשפט בהגשת תביעה. כמובן שכל מקרה ייבחן לגופו של עניין. 

לכן יש חשיבות לפנות לעורך דין מנוסה בהגשת תביעות לנפגעי תאונות דרכים. עורך דין שיודע בדיוק מה צריך לעשות וכיצד לקדם את התיק שלכם בצורה הטובה ביותר ולהשיג את הפיצוי הטוב ביותר שניתן להשיג. 

אם חלילה נפגעתם בתאונת דרכים, אל תהססו ותשאירו פרטים. חשוב לפנות לעורך דין בשלב מוקדם ככול הניתן, על מנת להבין את ההליך ולדעת כיצד עליכם לפעול. ישנה חשיבות גדולה לתיעוד הרפואי, לתיעוד התלונות ואיסוף מסמכים לגבי הנזקים שנגרמו. באופן הזה אצליח לפעול עבורכם בצורה הטובה ביותר, ולהבטיח את קבלת הפיצוי הראוי עבורכם. 

מוזמנים להשאיר פרטים ואצור קשר בהקדם. 

נסיעה בטוחה !

אייקון אזניות

צרו קשר עם

עו"ד ברק כהן

אייקון בקנה מידה דיני בעיגול חום.

תחומי התמחות

אני כאן. עבורכם !

מאמרים אחרונים בנושא נזיקין וביטוח