ברק כהן משרד עו"ד

קניית בית

אישה מחזיקה מפתח לדוגמנית בית פינוי.

קנייה של בית היא עניין רב משמעות לכל משפחה בישראל. תרבות הישראלית אנחנו קונים בתים למגורים, ועל מנת לוודא שאנחנו קונים את הבית הנכון עבורנו, כדאי לעשות כמה וכמה בדיקות לפני הקנייה. 

בדיקת בעלות

בישראל ישנן מספר רמות של בעלות על בתים, וקיימת חשיבות עליונה לבדיקת הבעלות, אופן רישומה ומקום רישומה. קיימת חשיבות רבה לבדיקת הנכס מבחינת הערות אזהרה, משכנתאות, שעבודים או כל סיבוך משפטי אחר. 

קנייה של בית או דירה עשויה להיות רצופה במכשולים, תאונות משפטיות אפשריות ובמקרי קיצון גם זיופים והונאות. תפקידו של עורך הדין הוא למזער את הסיכונים ולהגן על ההשקעה שלך. נבצע זאת באמצעות בדיקות מקיפות, זיהוי נורות אזהרה בעסקה ושמירה על כלל האינטרסים שלך בעסקה.

בתום הבדיקות אציג בפניכם תמונה מלאה ושקופה של הנכס. כל זאת במטרה להגן עליכם ולהגן עליכם ועל ההשקעה והעתיד שלכם. 

בדיקה פיזית

ההמלצה במרבית המקרים היא לקחת גורם מקצועי ולבדוק את הנכס לפני החתימה על הסכם הרכישה. לפעולת הבדיקה חשיבות רבה, שכן היא תאפשר לכם בעלות קטנה יחסית לזהות כל בעייה מבנית, ליקויים או מפגעים אפשריים. 

הבדיקה גם תאפשר לגלות חריגות בנייה, ותמנע מכם מפח נפש עתידי בכל הקשור לכך. 

עורך הדין לא אמור לבדוק בתים ואין זה תפקידו. אולם עורך הדין יכול להפנות אתכם לבעל מקצוע מתאים, שיסייע לכם בבדיקת הנכס ובכך תוכלו להבין את מצבו של הנכס, בעיות אפשריות ותוכלו לישון בשקט בלילה. 

בדיקה תכנונית :

אם נקנה דירה, לרוב לא יהיו לדירה זכויות בנייה נוספות שכן במרבית המקרים הקבלן מיצה את הזכויות או שמר אותן לעצמו. לעומת זאת אם נקנה בית צמוד קרקע, קיים סיכוי שעדיין קיימות זכויות בנייה על הבית. לדבר יש משמעות עתידית הן מבחינת תשלומים כגון היטל השבחה. אך יש גם משמעות מבחינת שווי הנכס והפוטנציאל שלו. 

לכן גם בנקודה זו (גם בקניית דירה וגם בקניית בית) נוכל לקשר אתכם לבעל מקצוע בתחום, לבחינת הזכויות והאפשרויות העתידיות של הנכס. עורך הדין לא מבצע בדיקה תכנונית, אולם יכול להמליץ לכם על בעלי מקצוע שיכולים לסייע. 

הסכם הרכישה

בכל הקשור להסכם הרכישה, אתם חייבים שעורך הדין שלכם ידייק עבורכם את ההסכם בצורה המיטבית והמותאמת אישית עבורכם. 

החל מקבלת הצהרות המוכרים, דרך מועדי מסירה של הבית או הדירה, קביעת לוח התשלומים הנכון עבורכם ושמירה על כל האינטרסים שלכם. 

בנוסף חשוב לבקש גילוי נאות מהמוכרים ביחס לדירה או לבית, על מנת להבין אם יש תקלות, נזילות, הצפות, חריגות או ליקויים כלשהם. 

המו"מ עצמו לרוב מתנהל בין עורכי הדין, שמסכמים את התנאים המשפטיים ומעלים אותם על הכתב במסגרת ההסכם. 

אני תמיד מציג את ההסכם בפני הלקוחות שלי, לפני החתימה ! 

ההסכם מוצג בפניהם על מסך גדול וגם בהדפסה על נייר. כך אנחנו עוברים סעיף סעיף לבדיקת התאמה לצורך האישי של הלקוחות. קיימת חשיבות גדולה בעיני להצגת ההסכם, וידוא הבנתו על ידי הלקוח וחתימה בראש שקט, נקי ממלכודות משפטיות ומותאם היטב לצרכי הלקוחות. 

איך אני יכול לעזור לכם

עסקת רכישת בית או דירה בישראל הנו אירוע מורכב ועמוס משתנים שונים. אני יכול לטפל עבורכם בעסקה, בצורה מדויקת ומקצועית. 

אני אהיה הנציג שלכם במסגרת עסקת הרכישה, ואדאג לאינטרסים שלכם מקטן עד גדול. בהמשך ועם השלמת העסקה, אני גם אטפל ברישום העסקה והעברת הזכויות על שמכם. 

עסקת רכישת בית או רכישת דירה מצריכה שלל בדיקות, וכרוכה במורכבות משפטית. שכירת שירות ייצוג משפטי, היא מהלך חכם ומתבקש על מנת להגן על עצמכם ועל האינטרסים שלכם. 

אם החלטתם לקנות בית או דירה, תשאירו פרטים, אחזור אליכם בהקדם ואלווה אתכם עד לקבלת המפתח. 

תתחדשו ! 

אייקון אזניות

צרו קשר עם

עו"ד ברק כהן

אייקון בקנה מידה דיני בעיגול חום.

תחומי התמחות

אני כאן. עבורכם !

מאמרים אחרונים בנושא נדל"ן ומקרקעין